Mario Lopez

 


Mario Kovacs / Mario Lopez

 

"Latino pochádza z Karibiku, a je natoľko pozitívne, že sa dá tancovať hocikedy – v zime, v lete, popritom, ako relaxujete. Som rád, že sem prišla tá vlna, že to tu môžem robiť. Slováci sú v latino tancoch veľmi šikovní, flexibilní, dobre sa mi s nimi pracuje. Nie sú zablokovaní voči pohybu, vedia sa pri tom uvoľniť, a dobre sa to naučiť."

 

Mário sa takmer 25 rokov venuje spoločenským tancom, má za sebou veľa súťaží a vystúpení na Slovensku a v Čechách. Je absolventom tanečného konzervatória J.L.Bellu v Banskej Bystrici. Má za sebou skúsenosti v divadlách, na pódiách, a dlhoročnú prax ako učiteľ tanca.

 

Od roku 2001 pôsobí v Bratislave. Latinsko-americkým tancom sa venoval až do chvíle, kým sa nezúčastnil workshopu salsy, ktorá ho uchvátila na celý život. So súborom Latino Culture sa zúčastnil na turné a karnevale v Kostarike a Nikarague. V roku 2005 založil vlastnú tanečnú školu a profesionálny súbor Sabrosura, s ktorým účinkuje na rôznych akciách a v televíznych show. V súčasnosti vystupuje pod umeleckým menom Mario Lopez. Mário vedie a vystupuje so svojou skupinou Mario Lopez dance company.

 

Ako choreograf má za sebou účinkovanie v Let´s dance, Slovensko má talent, Miss Universe či Cat girl. V súčasnosti je Mário tanečník, choreograf, animátor, inštruktor zumby, učiteľ salsy a DJ. Spolu so svojou partnerkou Nelou sa zúčastňujú na rôznych tanečných súťažiach – dosiahli titul majstrov Slovenka, vicemajstrov sveta 2009 a Mário je majster Európy z roku 2005.

 

VIDEO - Mario Lopez

VIDEO - Salsa

VIDEO - Reggaeton 

 

 Be a documented buyer and read ipage hosting reviews before buying. Also check out inmotion reviews and ratings.
 
Designed by i Joomla Templates Edited by tamoMEDIA